Ostatnia aktualizacja: 2021-09-11
Odnowa w Duchu �wi�tym Wsp�lnota  Rados� z Cieszyna Przy Parafii PW �w. Marii Magdaleny
Pitek, 17 wrzenia 2021 roku


06.12.2011 Odeszłam z sekty – świadectwo Sylwii


Świadectwo skopiowane ze strony: http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/ewangelizacja-mainmenu-56/swiadectwa/505-odeszam-z-sekty

Mam na imię Sylwia, w Kościele Katolickim jestem od niedawna, ale jestem bardzo szczęśliwa, bo tu odnalazłam żywego Boga.
Byłam wychowywana jako Świadek Jehowy. Przełomowym momentem w moim życiu było wydarzenie, kiedy porzuciła mnie mama i zostałam sama. Nie mogłam się z tym pogodzić i zastanawiałam sie, gdzie jest Bóg, co teraz będzie, jaką drogą mam pójść? Efektem tego było odejście z sekty.
Poszukując Boga, pewnego dnia poszłam do kościoła, w którym byłam ochrzczona. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego zastanawiałam się, co mam zrobić ze swoim poranionym, samotnym życiem. Gdy przeczytałam napis pod obrazem: „Jezu, ufam Tobie!”, to poczułam w sobie bunt, ale jednocześnie zrodziło się we mnie pragnienie zaufania do Boga, o ile On w ogóle istnieje. Byłam pod wrażeniem tego spotkania, wypytywałam się o ten obraz znajomych, czytałam Dzienniczek św. Faustyny. Na mojej drodze Pan Bóg postawił przyjaciółkę, która zabrała mnie do Krakowa-Łagiewnik i tam na zakończenie nocnego czuwania, podczas porannej Mszy, przed obrazem Jezusa Miłosiernego, zrozumiałam, że Pan Bóg był zawsze blisko mnie, w każdym momencie mojego życia.
Niezapomnianym momentem było przystąpienie do Komunii Świętej. Wiedziałam, że Pan Bóg przychodzi indywidualnie do mnie. Równie ważne było dla mnie bierzmowanie, od tego momentu zaczęłam bardziej dostrzegać obecność Ducha Świętego i za Nim iść, co trwa do chwili obecnej.
Doświadczam w swoim życiu mocy Sakramentów Świętych, najbardziej Eucharystii, gdzie jest źródło życia, zachwyca mnie fakt wielkości Boga w ukrytym opłatku, gdzie to On – Bóg chce przyjść do mnie samej.
Jako Świadek Jehowy uważałam sakrament spowiedzi za bzdurny wymysł ludzki, bo jak można się spowiadać człowiekowi? A prawda jest taka, że w tym sakramencie jest obecny żywy Bóg, Ojciec Miłosierdzia, który posługuje się kapłanem.
Świadkowie Jehowy uważają się za kogoś lepszego, naród wybrany, uważają, że tylko oni będą zbawieni. Dzięki takim poglądom we mnie ukształtowała się postawa egoistyczna, pyszna, wręcz pogardzająca drugim człowiekiem. Dopiero podczas spowiedzi zaczęłam odkrywać swoją grzeszność, którą sam Pan uzdrawiał, a przez to zmieniał moje patrzenie na siebie i na świat.
Kościół to również wspólnota i ja tego doświadczyłam, gdy trafiłam do Odnowy w Duchu Świętym działającej przy mojej parafii. Tam uczyłam się życia we wspólnocie, mogłam przeżyć Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym i wylanie Ducha Świętego, które pomaga mi dostrzegać Pana Boga jeszcze wyraźniej w codzienności.
Odkryłam, że Słowo Boże jest żywe, ono mnie zmienia i uzdrawia, każdego dnia Pan Bóg pisze do mnie List za pomocą tej Księgi Życia. Jako Świadek Jehowy także czytałam Biblię, ale jako historię, która wydarzyła się dawno i nie przekłada się na codzienność.
W moim życiu doświadczyłam miłosierdzia i teraz chcę żyć na chwałę Boga. Modlę się słowami świętej siostry Faustyny zapisanymi w Dzienniczku: „Jezu mój, kieruj moim umysłem, weź w zupełne posiadanie moją całą istotę, zamknij mnie w głębi Serca swego i chroń od napaści wroga. W Tobie jedyna moja nadzieja. Mów przez usta moje, kiedy będę z możnymi i uczonymi, ja nędza największa, aby poznali, iż sprawa ta Twoja jest, i od Ciebie pochodzi.” (Dz. 76)
Żyjąc w obecności żywego Boga, odkrywając piękno Sakramentów, sensowności wiary w codziennym życiu odkryłam swoje powołanie w kościele. Pan Bóg dał mi nowe życie, okazał wielkie miłosierdzie, uzdolnił mnie, bym mogła odpowiedzieć na Jego Głos: „Pójdź za Mną”. Odpowiadając na Jego zaproszenie do służby w kościele wstępuję do Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, którego celem jest ratowanie zagubionych dusz. Dziękując Bogu za ten dar bycia Jego Oblubienicą proszę o modlitwę, bym mogła wypełnić wolę Ojca i żyć tylko dla Jego chwały.

Świadectwo zamieszczone w dniu 06.12.2011 roku na stronie: http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/ewangelizacja-mainmenu-56/swiadectwa/505-odeszam-z-sekty

Wszystkie prawa zastrze�one © 2011 odnowa.cieszyn.pl. Projekt,wykonanie i utrzymanie strony - pozycjoner.net